• PLA (Jeden z podstawowych materiałów do druku, jest kompletnie biodegradowalny. Ma szeroką gamę kolorów. Nie doradza się obróbki mechanicznej materiału PLA, jednak jest ona możliwa za pomocą pilników bądź papierów ściernych. Ten filament jest trwały i twardy. PLA występuje również w postaci materiału GLOW- świecący w ciemności, oraz MINERAL- materiał  przypominający w dotyku kamień)

 

  • PET-G (Materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością – wyższą niż ABS. Wykorzystuje się do druku uchwytów, i elementów przenoszących obciążenie. Filament PET-G, można wykorzystywać w drukowaniu elementów odpornych na smary, oleje, benzynę. Do tego jest odporny na ścieranie oraz twardy. Materiał może pracować w wodzie. Cechą charakterystyczną filamentu PETG jest jego przezroczystość, choć nie dotyczy ona   wszystkich kolorów)    

 

  • ABS (Jedno z najpopularniejszych tworzyw sztucznych, stosowanych również w druku 3d. Najczęściej jest stosowany w przemyśle motoryzacyjnym i przy produkcji zabawek. Jest to materiał odporny mechanicznie i temperaturowo, dodatkowo może pracować w wodzie. Możliwe jest wygładzenie chemiczne na połysk, dzięki kąpieli w oparach acetonu.)

 

  • HIPS (Jest polistyrenem odpornym na obciążenia dynamiczne. Polecany jest do wydruków wielkogabarytowych ze względu na pomijalny skurcz materiałowy. Dodatkowym atutem tego materiału jest bardzo dobre odwzorowanie powierzchni i detali dzięki matowemu wykończeniu budowanych elementów. Możliwe jest wygładzanie chemiczne na połysk)

 

  • FIBERFLEX ( Elastomer termoplastyczny o twardości 40D w skali Shore’a. Ten gumopodobny materiał można wydłużyć nawet do 680% jego pierwotnych wymiarów. Ponadto, charakteryzuje się wysoką udarnością w niskich temperaturach, jest odporny na ścieranie oraz posiada bardzo dobrą odporność chemiczną. Wszystkie właściwości materiału umożliwiają zastosowanie go w miejscach, które wymagają częstego wyginania, gadżetach oraz jako gumowe części maszyn i elementy łączeniowe.)

 

  • FIBERWOOD ( tworzy elementy drewnopodobne. Powstałe elementy można obrabiać mechanicznie, malować, lakierować oraz barwić, co daje jeszcze więcej możliwości zastosowania tego filamentu. Wygląd wydruków umożliwia wykorzystanie go w studiach artystycznych i modelowaniu. )

 

Jeżeli zdarzy się sytuacja, iż potrzebują Państwo rzeczy z materiału, którego akurat nie posiadamy na stanie, dołożymy wszelkich starań, aby ten materiał sprowadzić.Na specjalne życzenie, drukujemy z materiałów:

 

 

  • NYLON (Nylon to niezwykle mocny, wytrzymały i wszechstronny materiał do druku 3D. Wyjątkowo przydatny przy konkretnych elementach technicznych. Elastyczny, bardzo dobrze nadaje się do druku 3d różnorodnych części pracujących. Ze względu na to, iż jest to materiał wrażliwy na wilgoć, przed procesem drukowania konieczne jest dodatkowe suszenie filamentu. Materiał bardzo higroskopijny- ułatwia to barwienie wydruku.)

 

 

 

  • NANOCARBON (Filament o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych, dzięki zastosowaniu w nylonie nano-rurki węglowej. Filament dzięki takiemu połączeniu ma niższy skurcz materiału niż ABS a jednocześnie zwiększona wytrzymałość kilkunastokrotnie. )

 

 

  • ASA (materiał odporny na warunki atmosferyczne, w szczególności na promieniowanie UV. Właściwości mechaniczne podobne do ABSu )

 

  • TPU (wytrzymały materiał o właściwościach gumy. Elastyczny w całym zakresie twardości, odporny na odkształcenia i ścieranie.Posiada szeroki zakres zastosowań, zwłaszcza dla elementów pracujących )